Ki volt az év embere 2019-ben?

Ki volt az év embere 2019-ben?

Kétezer-tizenkilencet is szubjektív összeállítással zárjuk. A korábbi években ajánlottuk kedvenc cikkeinket, tavaly a legnagyobb élményünket idéztük fel, idén minden vállalkozó kedvű kollégánk arról ír, kit tekint ő 2019 emberének. Mint fentebb már említettünk: a döntés, a téma, a hangnem mind vállaltan szubjektív. Szerintük ez belefér.

Greta Thunberg, a rettenetes ellenfél
 

Greta Thunberg, a rettenetes ellenfél

A 16 éves Greta Thunberg az év talán legfontosabb közéleti szereplője, a Világ rovatot vezető szerzőnk szerint az év embere volt idén. Aktivizmusa ezzel együtt megosztó: támogatói szerint az általa kezdeményezett péntekenkénti iskolás klímasztrájkokkal lassan sikerül felhívni az emberiség figyelmét a földi életet veszélyeztető, közeledő klímaválságra, míg ellenfelei azt állítják, a svéd diáklányt a baloldali politikusok és a zöld üzletben érdekelt vállalatok tolják maguk előtt.


Csodatévő Orbán
 

Csodatévő Orbán

"Az ember ne éljen vissza a helyzetével, ne írjon a saját dolgairól; de hát, ha öröm éri, akkor mégsem tartogathatja magában. Különösen nem, ha magát a csodát élhette át" – Dobszay János elmesél egy történetet, aki pedig elolvassa, máris érezheti, hogy kollégánk és családja csakis Orbán Viktorban láthatja az év emberét.


Krusovszky Dénes:
 

Krusovszky Dénes: "Mintha fantomokká akarnánk változtatni magunkat"

Első regénye egyből közönségdíjas lett, mégsem tartja magát felkapott írónak Krusovszky Dénes, és egyelőre azt sem unja, hogy még mindig az Akik már nem leszünk sosemről kell beszélgetnie. A sztori végső soron olyan, mint egy gyűrű, egymásra rétegzett történetek versengenek a legemlékezetesebb pillanatokért. És miután számomra ez volt az elmúlt 10 év legerősebb regénye, nem volt kérdés, hogy az év embere nálam Krusovszky Dénes. Szubjektív bemutató helyett azonban jobbnak láttam egy interjút kérni a szerzővel, akitől csak egyet nem mertem megkérdezni: mit olvassak ezután.

Windisch Judit Windisch Judit